Nasz zespół

Poznaj nasz team

team member
Prezes
Leszek Figarski
W czerwcu, w upalne lato 1992 roku, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć coś na czym znaliśmy się najlepiej. W pierwszych latach działalności nasza spółka rodzinna zatrudniała trzy osoby i skupowała dziennie 1500l mleka od okolicznych rolników. Dzisiaj, po 28 latach, jesteśmy liderem rynku radomskiego, zatrudniamy ponad 160 osób, skupiamy ponad 120.000l mleka dziennie i specjalizujemy się w produkcji marek własnych prawie wszystkich obecnych na rynku sieci handlowych w Polsce. FigAnd jest przykładem na to, że nie wielkość zakładu, ale odpowiednie zarządzanie, pracowitość, zaangażowanie i przede wszystkim dobrze dobrana załoga ma decydujący wpływ na odpowiedni rozwój firmy.
  team member
  Wiceprezes Zarządu
  Sylwia Figarska-Kustra
  Zarządzanie spółką stawia przed przedsiębiorcą wiele zadań. Im większa firma, tym trudniej zapanować nad ogromem obowiązków i przepisów, do których trzeba się zastosować. Moją rolą w firmie jest wsparcie poszczególnych kierowników w wypełnianiu bieżących obowiązków co znacząco usprawnia procesy zarządcze. Odpowiednio dobrany zespół jest kluczowy dla naszej firmy, to on może zdecydować o sukcesie albo porażce biznesu. To właśnie wiedza, fachowość oraz zaangażowanie naszych pracowników decydują o rozwoju firmy. FigAnd przywiązuje dużą wagę do wysokiego poziomu kompetencji, ale równocześnie polega na wewnętrznych relacjach pełnych zaufania i samokontroli.
   team member
   Kierownik Dz. Handlowego
   Michał Kowalczyk
   Pracę w firmie FigAND rozpocząłem 15 lat temu. Pracuję z ludźmi których cenię , w otoczeniu ważnych dla mnie autorytetów. Cieszy mnie zaufanie i szacunek, którym darzą mnie przełożeni. Figand to firma rodzinna i pracuje się w niej w miłym, towarzyskim i kreatywnym zespole ludzi, którzy się rozumieją i ze sobą przyjaźnią, na których można liczyć.
    team member
    Kierownik Sprzedaży Dz. Cukierniczo-Piekarniczego
    Tomasz Szewczyk
    W firmie Figand pracuję od 2004 roku. W mojej pracy najbardziej cenię: dynamikę sytuacji pracy oraz szeroki kontakt z partnerami handlowymi. Dzięki specyficznemu charakterowi pracy mam możliwość w nieustanny sposób doskonalić swoje rzemiosło pracy. Moja praca kształtuje mój charakter i moje poczynania, a także łączy moje wykształcenie z pasją, oraz możliwość ciągłego rozwoju zawodowego. Wierzę, że nasza firma na przestrzeni kilkunastu lat zacznie rozszerzy swoje rynki zbytu w kraju i za granicą.
     team member
     Kierownik Dz. Utrzymania Ruchu
     Radek Stachowicz
     Do załogi FIGAND-u dołączyłem 13 lat temu. Od tamtej pory jestem świadkiem nieustannego rozwoju firmy. Inwestycje w nowe technologie, nowoczesny park maszyn oraz infrastrukturę dostarczają nowych wyzwań, jednocześnie pozwalają produkować coraz lepsze wyroby.
      team member
      Kierownik Magazynu
      Bartosz Nosowski
      Moja przygoda z Zakładem Mleczarskim Figand rozpoczęła się w roku 2005 jako magazynier. Uwieńczeniem mojej ciężkiej pracy był awans na stanowisko kierownika. Oprócz ogromnej wiedzy merytorycznej, jaką zdobyłem podczas mojej ścieżki rozwoju w Firmie FigAnd, również ukształtowałem się w sposobie komunikacji i relacjach międzyludzkich. Codzienna praca wymaga ode mnie dużego zaangażowania i samodyscypliny, ale daje mi zarazem dużo satysfakcji. Możliwość rozwoju własnej osoby w tak perspektywicznej i prężnie działającej firmie jak FigAnd to klucz do sukcesu
       team member
       Kierownik Dz. Skupu Surowca
       Jarek Burek
       Jestem dumny, że od ponad 18 lat pracuje w firmie rodzinnej ''FigAND''. Najbardziej podoba mi się, że słuchamy, uczymy się, wprowadzamy zmiany i ciągle udoskonalenia co przekłada się na jakość naszych mlecznych produktów. Przedsiębiorstwo już od 25 lat stawia na zdrową współpracę, opartą na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i zaufaniu. Jestem przekonany, że w przyszłości firma ''FigAND'' jest w stanie systematycznie zwiększać skup i przetwórstwo mleka, inwestować w rozbudowę zakładu i wdrażać przy tym najnowsze rozwiązania techniczne dostępne w branży mleczarskiej. Serdecznie zachęcam wszystkich do nawiązywania współpracy z firmą, która gwarantuje rozwój osobisty i z pasją kontynuuje rodzinną tradycje w branży mleczarskiej.
        team member
        Prokurent
        Łukasz Kustra
        Celem nadrzędnym naszej Spółki jest rozwój. Przez te wszystkie lata osiągamy go poprzez dbanie o jakość i wydajność produkcji oraz realizacje kolejnych inwestycji. Te mają wpływ m.in. na innowacje produktowe, wzrost wydajności oraz poprawę jakości i bezpieczeństwa samej produkcji oraz obniżenie jej kosztów. Działając zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju każde podjęte przedsięwzięcie jest przeprowadzane z myślą o poprawie standardów pracy, wpływu zakładu na środowisko naturalne oraz lokalną społeczność. W 2020 roku zautomatyzowaliśmy dwie hale produkcyjne, w 2021r. skończyliśmy budowę nowoczesnej oczyszczalni ścieków. Pomimo, że nasza firma nie prowadzi ogólnopolskich kampanii reklamowych, produkty marki Figand cieszą się ogromnym zaufaniem i rozpoznawalnością wśród konsumentów. Jest to wynik i nagroda za starania które podejmujemy od pierwszego dnia istnienia zakładu.
         team member
         Dyrektor Handlowy
         Artur Mosionek
         W 2021r minie 16 lat mojej pracy na stanowisku dyrektora handlowego. Figand jest rodzinnym zakładem mleczarskim, który od 25 już lat produkuje dla nas znakomite wyroby. Najbardziej lubię w mojej pracy szybkość działania, nowe wyzwania, podejmowanie decyzji co wiąże się z ryzykiem, a finalnie sukcesem. Pracuje w Figandzie ponieważ jestem osobą, która nie lubi stać w miejscu, Figand ciągle się rozwija, wdraża nowe technologie za czym idą zdrowe produkty. Konsekwentnie zdobywamy nowe rynki w różnych kanałach dystrybucji, dlatego praca w Figandzie jest moją pasją.
          team member
          Kierownik Dz. Zamówień
          Paweł Grzybowski
          Jestem w firmie?FigAND? już od 17 lat. W mojej pracy lubię najbardziej to, że codziennie można się spotkać z nowymi wyzwaniami. W firmie FigAND podoba mi się właśnie dlatego, że jest to firma rodzinna w której panuje taka rodzinna atmosfera. W przyszłości moim zdaniem firma FigAND będzie się wciąż rozwijała i z pewnością poleciłbym pracę w niej ze względu między innymi na przyjazną atmosferę oraz duże możliwości rozwoju zawodowego.
           team member
           Kierownik Dz. Transportu
           Paweł Michałek
           Mam zaszczyt pracować w firmie FigAnd-przedsiębiorstwie oferującym smaczne produkty oraz niespotykaną jakość obsługi klienta. Dzięki temu wyjątkowemu miejscu pracy rozwijam swoją fascynację dziedziną logistyki oraz motoryzacji. Skutecznie planuję i realizuję zadania niezbędne do wysokiej jakości pracy firmy. FigAnd umożliwia mi oraz współpracownikom stałe podnoszenie kompetencji zawodowych, co wpływa na efektywność pracy całego zespołu.
            team member
            Zastępca Kierownika Dz. Transportu
            Włodek Kosela
            Z FIGANDem związany jestem od 28 lat. Zaczynałem pracę jako kierowca skupu mleka. Przez ćwierć wieku istnienia mleczarni widziałem jej rozwój od zakładu skupującego 1500l mleka dziennie w 1992 roku do 110 000l w 2018r i jego przerób na smaczne i zdrowe produkty pod znakiem krówki FIGI. Praca w tej rodzinno-koleżeńskiej firmie daje ogromną satysfakcję i radość ze względu na jej dynamiczny rozwój techniczny , technologiczny i nowe wyzwania w dziale transportu. Zarządzanie nowoczesnym taborem samochodowym i zespołem doświadczonych kierowców to ciężka i odpowiedzialna praca i moja wielka pasja.
             team member
             Kierownik Magazynu Opakowań
             Mariusz Seredyn
             W Figandzie pracuje od 16 lat. Podoba mi się to, że wszyscy się znamy i razem możemy kreować przyszłość tej firmy. Moje stanowisko jest pełne wyzwań i presji czasu, ale daje dużo satysfakcji. Jestem tego pewien, że firma obiera dobry kierunek rozwoju poprzez wdrażanie produktów ekologicznych i nieustanny rozwój zakładu co wpływa na podnoszenie rangi firmy. Polecam tą prace dla ludzi ambitnych, którzy z uporem pną się do przodu, gdyż tutaj można zacząć od podstawowego stanowiska na produkcji, a zakończyć na stanowisku kierowniczym tak jak to było w moim przypadku.
              team member
              Dyrektor Ds. Jakości
              Anita Figarska
              Nasza firma bardzo stawia na rozwój równoległy do rozwoju koncernów zagranicznych. Figand, aby przejść bardzo rygorystyczne audyty międzynarodowych organizacji musiał odpowiednio przygotować swój park maszyn, zainwestować w modernizację, wdrożyć nowe systemy jakościowe i operacyjne i wyszkolić kadrę. Oprócz spełniania podstawowych wymagań państwowych urzędów kontroli, Figand, posiada najwyżej certyfikowane międzynarodowe systemy bezpieczeństwa żywności BRC i IFS, z których jesteśmy bardzo dumni.
               team member
               Kierownik Laboratorium
               Monika Maj
               Pracuje w firmie ponad 23 lata . Firma dała mi doskonałe możliwości rozwoju. Panuje tu miła atmosfera i koleżeńskie relacje , miałam okazję zaobserwować wspaniały rozwój firmy . Lubię swoją pracę a to dlatego, że zawsze staram się połączyć pasje i zainteresowania z pracą zawodową. Dzięki temu praca mnie nie frustruje i wykonuję ją z zaangażowaniem. Nie odczuwam przymusu ani nie patrzę na zegarek. Patrząc z perspektywy kilkunastu lat, myślę, że wielką zaletą pracy w firmie jest dynamika rozwoju , a także otwarte podejście zarządzających do nowości i zmian. Nigdy nie brakuje pracy i nowych wyzwań ani możliwości nauki czegoś nowego.
                team member
                Kierownik Produkcji
                Piotr Żukowski
                Jestem dumny, że pracuję w Z.M.FigAND od 10 lat. Pomimo licznych nagród i wyróżnień FIRMA FIGAND nie przestaje stałego udoskonalania i rozwoju zarówno pod względem technologicznym jak i społecznym dając możliwość rozwoju zawodowego. Tworzy przyjemną atmosferę między pracownikami, starając się kreować przyjazne stosunki między nimi. Jeśli szukasz ambitnej pracy z możliwością rozwoju w miłym i profesjonalnym środowisku polecam Z.M.FigAND.
                 team member
                 Kierownik Produkcji
                 Kazimierz Drachal
                  team member
                  Dyrektor Zakładu
                  Janusz Łasocha
                  W firmie od 8 lat, praca w dobrze zorganizowanej, systematycznie rozwijającej się firmie, daje satysfakcję i zadowolenie.
                   team member
                   Kierownik Produkcji
                   Małgorzata Jabłońska
                   W Zakładzie Mleczarskim FigAND pracuję ponad 11 lat. Dostanie się tu do pracy uważam za swój sukces życiowy, ponieważ mogę pracować w jednej z najbardziej i najszybciej rozwijających się firm w regionie, ciągle inwestującej w nowe technologie. Ponadto ważne jest też, że praca w firmie Figand sprawia mi przyjemność, do pracy idę z uśmiechem. Robie to co lubię i w fantastycznej atmosferze. Nie każdego dnia jest łatwo, ale każdego dnia jest ciekawie i z nowymi wyzwaniami. Patrząc z perspektywy kilku lat, myślę, że wielką zaletą pracy w tym miejscu, jest dynamika rozwoju, doświadczenie zarządu oraz pracowników, ciągłe doskonalenie a także otwarte podejście ludzi do nowości i zmian.
                    team member
                    Kierownik Produkcji
                    Marcin Seredyn
                    Pracuję w Zakladzie Mleczarskim Figand od ponad 21 lat. Przez ten czas powstały nowe hale produkcyjne i zakupiono nowoczesne maszyny. Dzięki nieustannemu rozwojowi praca w FigAnd jest dla mnie bardzo ważna ponieważ dalej mogę sie rozwijać zawodowo i wspierać ekspansje firmy. Stopień kierownika osiągnąłem po uzyskaniu kilku awansów w różnych działach firmy.
                     Formularz kontaktowy
                     pl_PLPolish